Hakkında

Horasanlı Anadolu Erenleri soyundan gelen Zafer Algül, Şaman geleneklerinin devamı olan Şifacı *Ocaklı bir ailede büyümüştür. (*Ateş Kültü)

Algül, Anne ve Baba tarafından 3/4 nesildir kurşun dökme geleneklerini sürdüren “Derviş Baba” ocağına mensuptur.

Hayatına Lise yıllarının sonundan itibaren kurduğu bilişim teknolojileri markası ile başlamış ve hala da devam etmektedir. Bilişim sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmekte ve özellikle 2007’den beri 3D – 3 boyutlu teknolojiler üzerine Avrupa’daki bu çalışmalara aktif olarak katılmakta ve Türkiye’de kendi sektörüne aktarmaktadır.

Ruhsal yolculuğuna 2014 yılında şaman davuluyla yaptığı yolculukla başlayan Algül; bir anda kendisini boşlukta hissetmiş ve zihni kendinden ayrılarak huzur ve neşeyi anda yaşamıştır.

Bu andaki aydınlanmadan sonra eski Zafer’den yeni Zafer’e doğru bir yolculuğa başlamış. Hala da kozmik seyir halindedir.

Sibirya’ya yaptığı yolculukta Tuva şamanlarıyla tanışarak şamanın çağrısını duymuş, ardından kökenine doğru yaptığı yolculukta şifacı atalarıyla buluşmuştur.

Zafer Algül bugün Şamanik Şifa alanında Eğitmenlik seviyesinde çalışmaktadır. Aynı zamanda Kozmik Enerji ve Reiki Terapistidir. Ruh, beden ve zihin üçlüsü üzerinde yaptığı araştırmalarını özellikle Frekanslar üzerine yoğunlaştırmıştır.

Eski ve yeni arasında köprü kurarak Şamanik Şifanın tekrardan gün yüzüne çıkması için kam davulu, kurşun dökme, atalar şifası, rehber ruhlarla şifa, elle tedavi, alazlama gibi çeşitli şamanik şifa çalışmaları uygulamaktadır.

Şifanın iletişimle, bilgiyle, nefesle, bedenle, sevgiyle, aşkla kısacası her şeyin enerjiyle, ışıkla akabildiğini ve aktarılabildiğini yaşamakta ve paylaşmaktadır.

Epeydir yolculuğu Atalarla, Yerle, Gökle, Ateşle, Suyla, Dağlarla ve Ormanlarla daha çok kesiştiğinden, Şamanın çağrısına dikkat kesilip yola girmiştir.

Heybesinde hep paylaşabileceği güzel ve aydınlık şeyler taşıyarak “Yolda” olanlardandır.

Küçük yaşlardan itibaren ailesinden görerek içselleştirdiği şifacılık yöntemlerini bugün kendisi deneyimleyerek çevresiyle paylaşmaktadır.