İznik’te Şamanik Şifa Gezisi Düzenlendi

Doğasıyla, enerjisiyle ve kültürel mirasıyla öne çıkan İznik’te dün (24 Kasım Cumartesi) Şamanik Şifa Gezisi düzenlendi.

İstanbul’dan yola çıkan grup İznik Gölü kenarında yapılan kahvaltının ardından Ayasofya Camii, tarihi hamam, İstanbul Kapı, Lefke Kapı, Çini Çarşısı, Anıt Ağaçlar, Sarı Saltuk Türbesi ve Huysuzlar Türbesi gibi kutsal yerleri ve enerji merkezlerini gezdikten sonra Balarım Köyünde bulunan Erenler Tepesinde çeşitli şamanik şifa çalışmalarında bulundu.

Etkinliği düzenleyen Zafer Algül, Erenler Tepesi’ni keşfetmesinin ardından düzenlediği turda, katılanları Şaman davulu ile şamanik yolculuğa çıkartırken, Afrika kök Şamanizmi çalışan Alexsandr Tasev bölgede bulunan türbelerin ve ziyaretlerin enerjisiyle katılımcılara şifa çalışması yaptı.
Anadolu Şifacılığı, Reiki ve Yeryüzü Şifasıyla ilgili çalışmalarda bulunan Burcu Yeryüzü ise dünya yıldızı ve ruh yıldızı çakralarını aktifleştiren Yaşam Ağacı meditasyonu yaptırdı.
Anadolu Şamanizmi Yeniden Canlanıyor
Bir şamanik çağrı ile Sibiryaya gidip ardından yolu köklerine doğru evrilen Zafer Algül, bugün hem Anadolu topraklarındaki şifacılığı hem de dünyadaki şamanik şifa yöntemlerini araştırıyor.

İznik’te bulunan Erenler Tepesinde geçmişte semahların düzenlendiğine dikkat çeken Algül, Anadolu’nun birçok yerinde enerjinin yoğun olarak aktığı ley hatları olduğunu söyleyerek herkesi kökünü keşfetmeye çağırıyor.
Şamanik şifa çalışmaları ve Anadolu Şamanizmi hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler http://www.anadolusamanizmi.com‘u inceleyebilir.