Kambo; Anadolu’dan Amazonlar’a Şamanik Yolculuk

Şamanizm kimine göre deneyime dayalı bir yol kimine göreyse bütün dinlerin atası…

Bu ruhani yolculuğu merak edenler genelde modern hayatın plastik kültüründen bunalan insanlar oluyor. Üstelik bu kültür Türklerden Mayalara, Afrika’dan Anadolu’ya birçok halkın inancı arasında bulunuyor.

Anadolu’dan Amazonlara yerli halkların izinde yolculuk yapan Zafer Algül ile Kambo kurbağası hakkında Sohbet yaptık. Doğanın yolunu süren herkesin kedisinde şamanik kültürden bir şeyler bulacağını görebilirsiniz.

Biraz da Amazon seyahatinizi yapmanıza vesile olan şeyleri anlatabilir misiniz?

Çok enteresandır rahmetli babam, çocukken bana kurbağa sesi çıkarmayı öğretirdi. Kurbağalara karşı merakım o günden bugüne kadar hiç kaybolmadı. İçimdeki şaman uyanınca bir kurbağa erkinde olduğumu keşfettim. Kurbağanın yağmur yağdıran, şifa veren, arındıran bir enerjisi vardır. Hani evrende tesadüf yoktur derler ya… Yurtdışından bir takipçim kurbağaya olan ilgimi keşfedince beni Peruya davet etti. Kendisi uzun zamandır Londra’da Peru şamanlarının Kambo kurbağasından elde ettikleri bir sıvıyla insanlara şifa dağıtıyorlardı. Kurbağayı duyunca ilgim daha çok arttı. Sonra Kamboyu araştırdım. Daha sonra bu ekibi İstanbul’a davet ettim. Ve Assos ve İstanbul/izmirde 7/8 ayrı çalışma düzenledik. Dostluğumuz ilerleyince onlarla birlikte Peru’ya gittik. Turistik bir gezi değildi. Gerçekten de Amazon’un içinde yaşayan yerli şamanlarla birlikte 9 gün kaldım. Amazonun derinliklerinde ilkel modern kültürden uzak yaşıyorlar. Haritada bile çıkmayan bu köyde gerçek bir şaman ile çalışma fırsatım oldu.Gerçekten insan olmak ne demek orada anladım.

Yolculuğunuzda sizi en çok etkileyen şeyler nelerdi?

Birçok şey yaşadım ama şamanla gecenin bir yarısı ormanın içinde kurbağalarla konuşmak beni çok etkiledi. Şamanın bir çağrısıyla kurbağaların yanıt vermesi ve bu yanıtla birlikte etrafımıza kurbağalar dolması beni çok etkiledi. Yeryüzünde hala kadim şamanlar var. Ve hayvanlarla bitkilerle iletişim halindeler.

Biraz Kambo’dan bahsedermisiniz?

Kambo kurbağası Peru, Brezilya, Bolivya, Kolombiya, Ekvador, Fransız Guyana ve Venezüella’da bulunur, ancak yerli halk arasındaki en büyük kullanım muhtemelen Brezilya ve Peru’dur. Kaxinawá, Katukina, Yawanawá, Mayoruna ve Matsés en sık kullanılanlar arasındadır.

Kurbağanın vermiş olduğu şifa özünde hastalıklara karşı bir korumanın yanında geçmişte kullanmış olduğunuz ilaç,ağar metalleri söküp atıyor.bağışıklık sisteminizi güçlendiriken aynı zamanda bir simya’dır yani ruhsal olarak sizi daha etken bir enerji alanına taşır….yaşamınızda değişimler yaratır….

KAMBO ÖZÜNDE KALBİMİZE DOĞRU ZÜMRÜT YEŞİLİ ENERJİSİNİ BIRAKARAK,SEVGİMİZİ, ANLAYIŞIMIZI, FREKANSIMIZI YÜKSELTEREK, BİZİ YOLUMUZU, TEKRAR DENGELER,HİSLERİMİZİ,ÜÇÜNCÜ GÖZÜMÜ AÇARAK,RUHSAL VE FİZİKSEL TÜM ALANLARDA ÇALIŞIR…VE BİZ ESKİ KALIPLARDAN,KORKULARDAN, NEGATİF,SAF TEMİZ ÖZGÜR BİR ALANA DOĞRU İLERLERİZ.ENERJİMİZİN YÜKSELMESİ SİZİ AŞŞAĞI ÇEKEN TÜM İNSANLARDAN ,İNANÇLARDAN DAHA ÜST BİR ANLAYIŞA BİLİNCE YÜKSELMENİZİN ÖNÜNÜ AÇAR…

Kambô, sınıflandırma için Phyllomedusa bicolor adı verilen , ancak daha yaygın olarak dev maymun ağacı kurbağası olarak bilinen, büyük yeşil orman kurbağasının arkasından salgılanan bir reçinedir . Güney Amazon’da, Guyana, Venezuela, Kolombiya, Peru ve Bolivya ülkeleri arasında bulunur.

Bu ilaç, ormanın içinde binlerce yıldır kullanılmıştır; güçleri “panema” nın tedavisi için kullanılıyor – üzüntü, kötü şans, tahriş ve karanlık veya olumsuz enerjiler gibi çeşitli olumsuz durumları ve duyguları kapsayan bir kelime.

Bugün kambô, giderek artan sayıda insanın zihinsel, duygusal ve fiziksel sorunları tedavi etmek için kullanılan KAMBO Reçine, bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmış peptitler olarak bilinen maddeleri içerir. Peptit bakımından zengin sekresyonun anti-enflamatuar ve antimikrobiyal özellikleri ayrıca kambô’un mikropları ve virüsleri yok etmesini ve enfeksiyonları iyileştirmesini sağlar.

Kambo, dev maymun ağacı kurbağasının salgısıdır – Phyllomedusa bicolor . Bu görkemli zümrüt yeşili kurbağa, yılanlar gibi yırtıcılardan korumak için savunma

mekanizması olarak düzenli aralıklarla vücudundaki salgılanmayı önler. Amazon bölgesindeki üst düzey kabilelerin çoğu kambô veya Peru’da olduğu gibi sapo’nun kendileri olduğunu iddia ediyor. Kimse onu kim keşfettiğinden emin değil – durum karmaşık. Kambô çok uzun bir süredir ve her kabilenin kendi efsanesini geliştirdiği kadar yaygın olarak kullanılıyor. Birçok kabilenin ve halkın ilacıdır.

Kurbağalar Peru, Brezilya, Bolivya, Kolombiya, Ekvador, Fransız Guyana ve Venezüella’da bulunur, ancak yerli halk arasındaki en büyük kullanım muhtemelen Brezilya ve Peru’dur. Kaxinawá, Katukina, Yawanawá, Mayoruna ve Matsés en sık kullanılanlar arasındadır.

Başlangıçta, kambô üç şekilde kullanıldı. Öncelikle avcıların zihinlerini ve bedenlerini temizlemenin, güçlendirmenin ve enerjilendirmenin bir yolu olarak. Kambô aldıktan sonra, daha hızlı koşarlar, daha uzun süre, daha az yerler, daha az uyurlar ve bir süre boyunca avlandıkları hayvanlara görünmeyeceklerine inanırlardı. İkincisi, sıtma, ateş, enfeksiyonlar ve yılan ısırıkları için ilaç olarak kullanılmıştır. Üçüncüsü, tembellik ile mücadele etmek ve “panema” olarak bilinen karanlık veya negatif enerjiyi temizlemek için kullanıldı. Panema temizlendiğinde, her şey daha kolay hale gelir, engellerin üstesinden gelinebilir ve yaşam daha doğal bir şekilde akar. Kambô’un doğurganlık, kürtaj, davranışsal düzeltme ve cinsel çekim için kullanılan pek çok fıkra var.

Kurbağalar, yağmur ormanının yukarısındaki ağaçlarda şarkı söylerken bulunurlar. Geleneksel olarak şafaktan kısa bir süre sonra kurbağanın şarkısını bilen ve taklit edebilen yerliler tarafından hasat edilir. Kurbağalar çok pasiftir ve dikkatlice alındıklarında olumsuz tepki vermezler, çünkü muhtemelen az sayıda avcı vardır. Bazı kabileler kurbağayı son dakikaya kadar idare etmiyor, kurbağanın oturduğu dalı kesmeyi ve salgıyı almaya hazır olana kadar bırakmasını tercih ediyor. Kurbağalar, her bacak tarafından saman ipleriyle bir X şekline dikkatlice bağlanır. Bazen bir şaman, daha sonra dikkatlice sıyrılıp küçük çubuklarda kurutulan salgılanmayı teşvik etmek için ayak parmaklarına masaj yapar. Kurbağa düzgün bir şekilde toplanıyorsa, alınan ilk sekresyondur. Bir, çünkü bu en güçlü ve iki

Kurbağa asla zarar görmez, ancak insanlar kurbağaya zarar vermenin hayvan ruhlarını çok yakından yaşadıklarına kızdıracaklarına inandıkları için büyük bir özen ve saygı ile muamele görürler.

Kambô pek çok seviyede çalışır – fiziksel, duygusal ve enerjik. Çok az kontrendikasyon ile bu ilaca her yaştan çok sayıda insan deneyimleyebilir.

Kambo kısa amino asit zincirleri olan çok sayıda peptid içerir – daha uzun bir amino asit zincirine protein denir. Peptitler, bir veya daha fazla amino asitin kovalent bağ ile birbirine bağlanmaları ile oluşan bileşiklerdir. Bu bileşikler polimerler olarak sınıflandırılır, çünkü genellikle uzun zincirler ile birbirine bağlanırlar. Dünyadaki tüm hayvanlar vücutlarında peptit bulundururlar, peptitler hayatın yapı taşlarından biridir. Bir peptit zinciri yeterince uzun ise proteine dönüşür. Peptitler ve proteinler, geniş bir olasılık dünyasını temsil eder ve birçok moleküler biyolog, vücudun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bireysel olanların işlevlerini araştırmak için bile yıllar harcarlar.

İnsan vücudunda doğal olarak oluşan peptitlerin örnekleri arasında oksitosin, endorfin ve insülin bulunur. Amino asitler çoğu zaman tüm insan yaşamının yapı taşları olarak adlandırılır. Bu, kambô’un, insan vücudunda nörotransmisyon, ağrı kesici, anti-enflamasyon, detoksifikasyon, bağışıklık sistemini güçlendiren, hormon dahil olmak üzere çok spesifik fonksiyonlara sahip peptitler, nöropeptitler ve biyopeptitlerin bir çeşitliliği ile aynı temel bileşenlerden yapıldığı anlamına gelir. denge, antibakteriyel, mantar önleyici, parazit önleyici ve çok daha fazlası.

Genel olarak kambô alan, daha az hastalanan, daha fazla enerjiye sahip olan, daha az acı çeken, stresle başa çıkabilen, daha duygusal, daha güçlü, daha odaklanmış ve daha fazla alan açan bu alan daha çok gitmek istediğimiz yoldur.KAMBO çalışmalarımda gözlemledğim bir çok insanın kambo sonrası belirsizlikleri ortadan kaldırdığı idi…

Güney amerikada , amazonda kaygı, depresyon, TSSB, kronik yorgunluk, kronik ağrı, HIV, artrit, diyabet, kandida, herpes, yüksek tansiyon, kanser, doğurganlık sorunları, kadınlarda yumurtalık problemleri tekrarlayan enfeksiyonlar ve çok daha fazlası olan binlerce insanı başarıyla tedavi edildiği gerek kendi çalışmalarım gerekse avrupada ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan rehber ve şaman dostlarımdan aldığım bilgiler neticesinde kambon kurbağasının bir şifa ustası olduğunu araştırdım ve gözlemledim.

Kambô’un çeşitli iyileştirici özelliklerine büyük ilgi var ve yüzlerce araştırma projesi ve yayınlanan bilimsel makale var. Bilim adamları, kambô salgısının, benzersiz ve oldukça karmaşık bir peptid kokteyli, nöropeptitler ve biyoaktif peptitler içerdiğini göstermiştir. Bunların birçoğu salgıdan izole edildi ve birçoğu şimdi sentezlendi. Şu anda, ABD’de verilen birkaç düzine kambô ilgili patent var.

Aslında ilk başta niyetim kamboyu bu kadar çok ortaya çıkarmak değildi.

Bunun nedeni daha önceki ve hala dünyada ayahuca benzeri bitkilerin çok fazla

Hırslı,çıkarcı ticari emellere düşmesi beni rahatsız etti, Çünkü kambo veya diğer bitkiler olsun onların ruhuna saygı yok.çok çabuk tüketiyoruz çok fazla hırs yanlış insanların bunlar şamanda olabilir veya şaman adı altında sahte insanların elelerine düşmesi kambo veya diğer bitkilerin hem ruhuna saygızlık hemde ticari kaygılardan dolayı ilacın gerçek faydasından uzaklaşması.ama kambonun tek sevdiğim yanı

Kambo ruhunun yalancı,kötü niyetli,çıkarcı çok fazla benlik (egosu ) olan istismar eden insanları bir şekilde ortaya çıkartıyor..

Tekrar kamboya dönersem, Kambô’nun kesinlikle gizemli ve büyülü bir yönü var. Kambô’u düzenli aralıklarla almak, fiziksel, duygusal ve enerjisel olarak her şeyi dengeye getirir. Yaşamdaki engelleri ortadan kaldırır, sağlıksız düşüncenin önünü keser ve olumsuz şartlanmayı engeller. Kambô’dan saklanamazsınız – bu bütün ‘maskenizi’ ortaya çıkarır ve sizi yüzleşmeye ve onunla başa çıkmaya zorlar. Birçok insan için bu çok zor bir yolculuktur, ancak buna rağmen, herkes kambô ruhunun ürettiği sevgi derinliğini algılar. Kambô, enerjisel alanımızı temizler, bizi her şeyin kolayca ve doğal olarak aktığı ve yaşamda ihtiyaç duyduğumuz şeyi çeken yeşil bir ışıkla çevrelenmiş, çok alıcı bir duruma sokar. ‘Üçüncü göz’ü açar, algıyı geliştirir ve canlı, genellikle mecazi rüyalar ve derin uykuyu teşvik eder.

Kambô cilt yoluyla uygulanır. Kambô’u almanın tek güvenli yolu bu. Kol,bacak bazen sırt,omuz bölgelerine küçük noktalar şeklinde küçük bir parça özel asma parçası ile yakılır , sadece yüzey derisinin küçük bir alanı açılır.  cilt üzerindeki açık noktalara uygulanır. Buradan lenfatik sistem yoluyla vücuda emilir ve saniyeler içinde kan dolaşımında vücudun etrafında dolaşır.

İnsanların hemen önce 2 litre su içmelerini sağlarım ve sonra fiziksel ve duygusal toksinlerini o sudan atmalarını teşvik ediyorum. İşlem kısa ama yoğun. İnsanların kambo çalışması öncesi kısa bir meditasyon bazende rape uygularım rape’de benim için çok kutsal Kızılderili tütünüdür.tabi belirtmek lazım kambo bir ayahuca veya benzer maddeler gibi halisyon ilaçları değilidir.kambo derinde detoksdur.

Kambo yasa dışı bir madde değildir.Dünyanın bir çok yerinde deneyimli şamanlar ve rehberler tarafından uygulanır..Başta amerka olmak üzere dünyanın bir çok ilaç şirketi bu konuda patent başvursunda bulundular

Kambo deneyimini yaşamak isteyen kişilerin muhakkak deneyimli bir kambo rehberi ile çalışması kambo kadar önemlidir..

Genel olarak, aşağıdaki koşullardan herhangi birine sahipseniz veya bunlara sahipseniz, kambô / sapo sizin için değildir: (Bu ayrıntılı bir liste değildir.)

– İnme

– Kalp baypas ameliyatı.

– Büyütülmüş kalp

– İmplante edilmiş kardiyoverter defibrilatörler.

– Perikardiyal efüzyon.

– Konjestif kalp hastalığı.

– Kalp çuvalında aşırı sıvı var.

– Kalp kapağı değiştirme ameliyatı.

– Organ nakli.

– Kan pıhtıları.

– Ciddi zihinsel sağlık koşulları.

– İlaç gerektiren çok düşük tansiyon.

– Hamileliğin ilk iki trimesteri.

– 18 yaş altı

Kambo genel olarak bir çok hastalığa faydası olduğu yapılan çalışmalar sonucunda gözlemlenmiştir..

– Yüksek tansiyon

– Diyabet

– Depresyon

– Alzheimer

– Cinsel bozukluklar

– Bağımlılıklar

– Kanser

– Çeşitli manyetik büyüler dahil…

Ve tabiki hasta olmadan önce bir korumadır aynı zamanda.

Başta yazmış olduğum gibi kambo şehir yaşamın getirmiş olduğu plastik kültürden

Zihinsel baskılardan bizleri uzaklaştırarak yeni bir kapı açar.Kambo aynı zamanda sizi doğru bir insan olma yönünde teşvik eder.enerji frekasınızı yükseltirken sahte kalıpları etrafınızdaki negatif insanları size gösyerir ve sizi o alandan uzaklatırır..

Kambo hakkında daha önce deneyimlemiş bir çok arkadaşımızın olumlu dönüşleri beni bu kutsal yolda sizlere bu hizmeti vermekten ve bilgilendirmek den dolayı onur duyarım….

Saygı ve sevgilerimle…

Zafer ALGÜL