Şaman Davulu

davul.jpgŞaman davulu evrensel ritimdir ve tüm canlıları kalpten kalbe bağlar. Davulun sesi insan kalbiyle rezonansa girerek bizleri yeryüzüyle ve evrenle birleştirir.

Bugün birçok kişi davul çalarak veya davul sesiyle şifalanıyor. Çünkü yeryüzünün bilge çocukları olan şamanların yolu yeniden keşfediliyor. Şamanların yolu Doğanın yoludur. Doğadan kopuşla birlikte unutulan bu kadim yolu araladıkça bizler yeryüzünün çocuğu olduğumuzu yeniden hatırlıyoruz.

Bu yolu araştıran herkes görecektir ki şamanların şifa teknikleri çok çeşitlidir. Davulla yapılan şifa tekniği, bitkilerle yapılan şifalar, kurşun dökme, ellerle yapılan şifa gibi…

Ancak modern toplumlarda bazılarının aklına hemen tıbbi bitkiler gelebiliyor. Bitkilerin renkli dünyası insanların ilgisini çektiği için birçok kişi bunu denemek istiyor. Ancak bu yöntemi daha çok Amazon gibi tropik iklimlerde yaşayan şamanlar kullanır. Davul ise daha çok Sibirya ve kuzeydeki Türk kökenli kültürlerde görülüyor. Şamanik şifa tekniklerinde her Şaman davul kullanmadığı gibi tıbbi bitki de kullanmayabilir. Kültür kendi içinde burada sayamayacağımız kadar çeşitli uzmanlaşma alanları oluşturmuştur. Bugün ne mutlu ki şamanların yaptığı birçok tedavinin bilimsel alt yapısı da keşfediliyor.

Şamanik Yolculuk Nedir?

“Şamanik Yolculuk” olarak bilinen şifa tekniği davulla, tıbbi bitkilerle veya şamanın kendine has tekniğiyle yapılabilir. Özetle Amazonlarda bulunan şaman toplulukları bitkilerle şamanik tedavi ve şamanik yolculuk yaptırırken, Orta Asya, Türk ve Anadolu halkları Şamanik yolculuk için davulu kullanır.

“Şamanik Yolculuk” olarak bilinen terapi, özünde ses frekansları ile çakraların açılmasını sağlar. Vücudumuzda bulunan enerji merkezleri olan çakralar bütün kültürlerde bilinmektedir. Bizler yaşam enerjimizi çakralarımız aracılığıyla çekeriz. Davulun ses frekansları da insan bedeni üzerinde çalışır, çakralardaki blokajları açar, kayıp ruh parçalarını geri getirir. Bu sayede kişi muazzam bir dönüşüm kazanır.

Şaman davuluyla yapılan Şamanik Yolculuk sırasında kişi dalınca geçerek, meditatif bir hale bürünür. Burada görülen vizyonların hepsi 3. göz çakrası, kalp çakrası veya dünya yıldızı ile ruh yıldızı gibi çakraların açılmasıyla bize yansır.

Ruhumuz, atalarımız, rehberlerimiz, doğanın yeşil ruhları ve göğün ışıklı ruhları bizlerle bu sayede iletişim kurabilirler.

Şamanik Yolculukta şamanın sunduğu alt dünya, orta dünya ve üst dünya yolculuklarının gizemi de böylelikle aralanmış olur.

Atalarımızın izinde davulun büyülü yolculuğunda şifalanmak istiyorsanız siz de şamanik şifayı keşfedebilirsiniz.

Şamanik yolculuklara katılmak, Şaman Davulu hakkında bilgi almak ve size özel sembollerin kullanıldığı el yapımı davullardan almak isterseniz mail adresimden bana ulaşabilirsiniz: atesshaman@yandex.com